Medisinsk fagavdeling

Medisinsk fagavdeling – stab

Strøm, Bjarne Riis - Fagdirektør/lege
Leder av Medisinsk fagavdeling.

E-post: bjarne.strom@legeforeningen.no
Telefon 91 16 66 15
   
Gustavsen, Marit - Administrasjonskonsulent
Administrativt arbeid for fagavdelingen, organisering seminarer, FaMe, saksbehandlingsoppgaver FAG, Leif (registreringssystem for etterutdanning), nyhetsbrev, deltakelse i prosjekt nytt saksbehandlingssystem og legeforeningen.no.

E-post: marit.gustavsen@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 18
   
Hoftvedt, Bjørn Oscar - Spesialrådgiver (60 %)
Internasjonale spørsmål, World Medical Association, the Standing Committee of European Doctors, Legeforeningens utvalg for menneskerettingeter, klima og global helse.

E-post: bjorn.hoftvedt@legeforeningen.no
Telefon 91 14 24 33

 

Enhet for primærhelsetjenste, IKT, rehab og forebyggende

Kristoffersen, Jan Emil - Fagsjef/lege
Ansvar for allmenn- og samfunnsmedisin, psykiatri og forebyggende helsearbeid og helse-IKT.

E.post: jan.emil.kristoffersen@legeforeningen.no
Telefon 90 79 71 51
   
Arnesen, Eirik Nikolai - Spesialrådgiver/lege
Faglige spørsmål på allmennmedisin, IKT og samfunnsmedisin, EPJ (elektronisk pasientjournal), kjernejournal, e-resept m.m. Koordinerer Legeforeningens IT-utvalg og deltakelse i Norm for informasjonssikkerhet i helsetjenesten.

E-post: eirik.arnesen@legeforeningen.no
Telefon 90 67 19 38
   
Carlsen, Tor - Spesialrådgiver/lege
Norsk forening for allmennmedisin (50 %), Senter for Allmennmedisinsk Kvalitet (20 %) og Allmennmedisinsk forskningsfond (30 %).

E-post: tor.carlsen@legeforeningen.no
Telefon 41 33 38 02
   
Ormshammer, Anne - Administrasjonskonsulent
50 % som sekretær for Norsk forening for allmennmedisin, 30 % som saksbehandler for Allmennmedisinsk forskningsfond, og 20 % som saksbehandler i medisinsk fagavdeling (høringer etc).

E-post: anne.ormshammer@legeforeningen.no
Telefon 97 61 79 78
   
  Ringnes, Anne - Spesialrådgiver

(Engasjement 01.10.2017 - 01.04.2018)
IKT og e-helse.

E-post: anne.ringnes@legeforeningen.no
Telefon 99 79 03 74

   

Enhet for spesialisthelsetjenester og forskning

Hansen, Kari Schrøder - Fagsjef/lege
Fagmedisinske områder med hovedvekt på spesialisthelsetjenester, forskning og kvalitetssikring.

E-post: Kari.Schroder.Hansen@legeforeningen.no
Telefon 92 46 43 30
   
Maurud, Hedda - Spesialrådgiver
(Foreldrepermisjon fra 03.02.2017)
Utredningssaker, høringsuttalelser og prosjektarbeid rettet mot forskning og spesialisthelsetjenesten, kvalitetsarbeid og primærhelsetjenesten. Sekretær for Legeforeningens forskningsutvalg.

E-post: hedda.maurud@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 21
   
Nesvåg, Ragnar - spesialrådgiver/lege

Utredningssaker, høringsuttalelser og prosjektarbeid rettet mot forskning, psykiatri, barne- og ungdomspsykiatri samt rus og avhengighetsmedisin.

E-post: ragnar.nesvag@legeforeningen.no 
Telefon 97 50 43 31 

   
Finstad, Nina - Rådgiver
Saksbehandling og prosjektarbeid inn mot enhet for spesialhelsetjeneste og forskning. 80 % stilling for Norsk psykiatrisk forening.

E-post: Nina.Finstad@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 17
 

Enhet for kvalitetsutvikling

Johansen, Bente Kristin - Fagsjef/lege

E-post: bente.kristin.johansen@legeforeningen.no
Telefon 97 70 07 55
 

Lyngstadaas, Anita Østhus  - Spesialrådgiver

Telefon 92 82 17 03

   

Rød, Sigrid - Spesialrådgiver/lege

Telefon 97 74 68 90

   
Torp, Anne Sofie - Seniorrådgiver
Legeforeningens fond for kvalitetsforbedring og pasientsikkerhet, utlysing/innstilling til stipend og priser, gjennombruddsprosjekter.

E-post: anne.sofie.torp@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 27
 

Enhet for utdanning – utvikling

Evjen, Nina - Utdanningssjef/lege
Leder av enhet for utdanning - utvikling.

E-post: nina.evjen@legeforeningen.no
Telefon 92 25 42 56
   
Reichelt, Gro - Konsulent
Deltar i prosjektet om utvikling av læringsmål for ny spesialitetsstruktur. Bistand til spesialitetskomiteene. Godkjenning og oppfølging av utdanningsinstitusjoner i spesialistutdanningen (herunder besøksordning og SERUS). Oppdatering nettsider om spesialistutdanning. Bistand ved spørsmål om spesialistutdanning i sykehusspesialitetene.

E-post: gro.reichelt@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 22
   
Vågeskar, Ingunn Muus - Rådgiver
Deltar i prosjektet om utvikling av læringsmål for ny spesialitetsstruktur. Bistand til spesialitetskomiteene. Godkjenning og oppfølging av utdanningsinstitusjoner i spesialistutdanningen (herunder besøksordning og SERUS). Oppdatering nettsider om spesialistutdanning. Bistand ved spørsmål om spesialistutdanning i sykehusspesialitetene.

E-post:ingunn.muus.vaageskar@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 28
   
Ryen, Anders - Prosjektrådgiver
Deltar i prosjektet om utvikling av læringsmål for ny spesialitetsstruktur.

E-post: anders.ryen@legeforeningen.no
Telefon 40 06 09 09
   
Andresen, Marte Løvald - Rådgiver
(Foreldrepermisjon fra 03.03.2017)
Deltar i prosjektet om utvikling av læringsmål for ny spesialitetsstruktur.
Spesialistutdanning, kompetanseområder, internasjonalt arbeid, UEMS, prosjekt- og utviklingsoppgaver og Spesialitetsrådet. Nyhetsbrev.

E-post: marte.lovald.andresen@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 15
   
Henriksen, Charlotte Ibsen - Konsulent
(Vikar for Marte Løvald Andresen)
Deltar i prosjektet om utvikling av læringsmål for ny spesialitetsstruktur.
Spesialistutdanning, kompetanseområder, internasjonalt arbeid, UEMS, prosjekt- og utviklingsoppgaver og Spesialitetsrådet. Nyhetsbrev.

E-post: Charlotte.Ibsen.Henriksen@legeforeningen.no
Telefon 41 70 10 54
Mobil    41 69 54 54
   
Taraldset, Anders - Statistikksjef
Statistikk om leger, medisinstudenter og spesialister. Medlemsstatistikk (inkl alle underforeninger). Legestatistikken på nettsidene. Spesialistfortegnelsen på nettsidene. Litt internasjonal helsestatistikk. Deltar i SNAPS-gruppen.   E-post: anders.taraldset@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 26

 

Enhet for utdanning - drift

Dahl, Merete - Fagsjef/lege
Leder av enhet for utdanning – drift.

E-post: merete.dahl@legeforeningen.no
Telefon 913 43 495
   
Jarandsen, Øydis Rinde - Spesialrådgiver
Utdanningsfond I, turnusrådet, turnus, grunnutdanning, prosjekt- og utviklingsoppgaver.

E-post: oeydis.rinde.jarandsen@legeforeningen.no
Telefon 41 80 61 85
   
Gutbier, Brit Torill - Konsulent
Sakkyndigarbeid knyttet til spesialistgodkjenning, spesialistregler, spesialitetskomiteer. Saksbehandler for søknader om godkjenning i kompetanseområdene. Psykoterapi-/kognitivterapiveiledere. Godkjenninger og dispensasjoner. Utenlandske leger. EU/EØS-rettslige regler om autorisasjon, lisens og spesialistgodkjenning av helsepersonell fra andre EØS-land..

E-post: brit.torill.gutbier@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 19
   
Eusébio Sophia Bertelsen R. - Rådgiver (Engasjement)
Sakkyndigarbeid knyttet til spesialistgodkjenning og spesialistregler i allmenn-, samfunns- og arbeidsmedisin. Oppnevninger i spesialitets- og sakkyndigkomiteer. Godkjenning av veiledere i allmenn-, arbeids- og samfunnsmedisin. Kompetanseområde i smertemedisin.

E-post: sophia.bertelsen.eusebio@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 16
   
Skolseg, Ruth - Konsulent
Etterutdanningsgruppe-/smågruppevirksomhet, veiledningsgrupper allmennmedisin, samfunnsmedisin og arbeidsmedisin. Utlån av DVD-er.

E-post: ruth.skolseg@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 24
   
Lohne, Ingrid Kjerschow - Rådgiver, e-læring
Legeforeningens kursutdanning på internett, utviklingsprosjekter.

E-post: ingrid.kjerschow.lohne@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 49
   
Dahl, May Helene - Rådgiver, e-læring
Legeforeningens kursutdanning på internett, utviklingsprosjekter.

E-post: May.Helene.Dahl@legeforeningen.no
Telefon 95 75 05 62
   
Gray, Laura - Rådgiver, e-læring
Legeforeningens kursutdanning på internett, utviklingsprosjekter.

E-post: laura.gray@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 48
   
Stangeland, Elin Wespestad - Konsulent
Utenlandske leger - infobrev, kurskatalogen, kursgodkjenning, veilederutdanning på sykehusene.

E-post: elin.stangeland@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 25


Koordinatorkontorene

Bjørnerud, Gunn - Konsulent Oslo
Koordinatorkontoret for legers videre- og etterutdanning i Oslo.

E-post: kurs.oslo@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 47
   
Myrdam, Marina - Konsulent Oslo
Koordinatorkontoret for legers videre- og etterutdanning i Oslo, kurskatalogen.

E-post: Marina.Myrdam@legeforeningen.no
E-post: Koordinator.Oslo@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 53
   
Hellem, Tove Willoch - Konsulent Bergen
Koordinatorkontoret for legers videre- og etterutdanning i Bergen

E-post: kurs.bergen@legeforeningen.no
Telefon 55 31 31 47 (Kontor i Bergen)
   
Jordet, Sigrid- Konsulent Trondheim
Koordinatorkontoret for legers videre- og etterutdanning i Trondheim

E-post: Koordinator.Trondheim@legeforeningen.no
Telefon 73 59 88 66 (Kontor i Trondheim)
   
Hemmingsen, Ingrid Kathrine - Konsulent Tromsø
Koordinatorkontoret for legers videre- og etterutdanning i Tromsø, 50 % stilling.

E-post: Koordinator.Tromso@legeforeningen.no
Telefon 77 64 46 08 (kontor i Tromsø)

Veilederkoordinatorer

Aschim, Bente - Veilederkoordinator (30 % stilling)
Utdanning av veiledere til veiledningsgrupper og oppfølging av veiledningsgrupper i allmennmedisin. Etterutdanningsgruppe-/smågruppevirksomhet.

E-post: bente.aschim@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 46 (torsdag)
   
Kroken, Lene Kristin - Veilederkoordinator (30 % stilling i Bergen)

Utdanning av veiledere til veiledningsgrupper og oppfølging av veiledningsgrupper i allmennmedisin.
Etterutdanningsgruppe-/smågruppevirksomhet.  

E-post: lene.k.kroken@gmail.com
Telefon 90 54 24 04 (torsdag)

   
Lundevall, Sverre - Veilederkoordinator (30 % stilling)
Utdanning av veiledere til veiledningsgrupper og oppfølging av veiledningsgrupper i allmennmedisin. Etterutdanningsgruppe-/smågruppevirksomhet.

E-post: sverre.lundevall@legeforeningen.no
Telefon 41 70 11 52 (torsdag)
   
Prestegaard, Kristin - Veilederkoordinator (30 % stilling)
Utdanning av veiledere til veiledningsgrupper og oppfølging av veiledningsgrupper i allmennmedisin. Etterutdanningsgruppe-/smågruppevirksomhet.

E-post: prestegaardk@gmail.com
Telefon 35 50 55 20 (Kontor i Skien)
   
Prydz, Peter - Veilederkoordinator (30 % stilling)
Utdanning av veiledere til veiledningsgrupper og oppfølging av veiledningsgrupper i allmennmedisin. Etterutdanningsgruppe-/smågruppevirksomhet.

E-post: peterpr@online.no
Telefon 97 77 36 16 (Kontor i Hammerfest)
   
Rutherford, Astrid - Veilederkoordinator (20 % stilling)
Utdanning av veiledere til veiledningsgrupper og oppfølging av veiledningsgrupper i samfunnsmedisin.

E-post: ruth.skolseg@legeforeningen.no
Telefon
   
Danielsen, Tor Erik - Veilederkoordinator (10 % stilling)
Veiledningsgrupper i arbeidsmedisin.

E-post: tor.erik.danielsen@legeforeningen.no
Telefon 97 01 08 97