Oversikt over interessegruppeledere og deres kontaktinfo

Her finner dere oversikt over interessegruppeledere og deres epost. Listen oppdateres fortløpende. 

Alle interessegruppeledere kan nås på følgende epost: ig_ledere@barnelegeforeningen.no

  • Interessegruppen i barnenevrologi- Norsk Barnenevrologisk Forening
    Leder: Sean Ciaran Wallace, seawal@ous-hf.no
  • Interessegruppen for medfødte metabolske sykdommer
    Leder: Yngve T. Bliksrud, yngve.thomas.bliksrud@oslo-universitetssykehus.no
  • Interessegruppen for endokrinologi og metabolisme
    Leder: Henrik Irgens, henu@helse-bergen.no
  • Interessegruppen for pediatrisk gastroenterologi, hepatologi og ernæring
    Leder: Anders Lindgren, anders.lindgren@stolav.no
  • Interessegruppen for nyfødtmedisin
    Leder: Bodil Salvesen, bodil.salvese@rr-research.no
  • Interessegruppen for nefrologi
    Leder: Damien Brackman, damien.brackman@helse-bergen.no 
  • Interessegruppen infeksjonssykdommer og immunsvikt
    Leder: Astrid Elisabeth Rojahn, uxasro@ous-hf.no
  • Interessegruppen for barnereumatologi
    Leder: Ellen Nordal, ellen.berit.nordal@unn.no
  • Interessegruppen for allergologi og pulmonologi 
    Leder: Suzanne Crowly, suzcro@ous-hf.no
  • Interessegruppen for pediatrisk hematologi og onkologi (IPHO)
    Leder: Maria Gunnes, maria.winther.gunnes@helse-bergen.no
  • Interessegruppen for kardiologi
    Leder:
  • Interessegruppen for sosialpediatri
    Leder: Mia Myhre, m.c.myhre@nkvts.no
  • Interessegruppen for ungdomsmedisin
    Leder: Karianne Tøsse, tkarianne@hotmail.com