NBF med stipend for europeisk kongress

Søk Norsk barnelegeforenings stipend til deltakelse på EAP-kongressen i Warszawa i oktober 2025 – en unik mulighet for leger i spesialisering!
EAP2025

Nå har du mulighet til å delta på European Academy of Paediatrics (EAP) kongressen i Warzawa 2025. Norsk barnelegeforening (NBF) ønsker å fremme mulighet for å engasjere seg i det internasjonale samarbeidet for barneleger. Vi tilbyr derfor stipend til inntil fem leger i spesialisering som ønsker å delta på EAP Congress & Mastercourse i Warszawa, Polen, 16.-19. oktober 2025.

EAP Congress & Mastercourse holdes annenhvert år og er en viktig møteplass for barneleger fra hele Europa. I tillegg arrangeres CEPAS-kongressen (tidligere kjent som EAPS) også annenhvert år, i samarbeid med ledende pediatriske organisasjoner som ESPNIC og ESPR. Den neste CEPAS kongressen finner sted i 2026.

Hvorfor søke?

  • Nettverksbygging: Knytt verdifulle kontakter med kolleger fra hele Europa og bli bedre kjent med andre norske deltakere.
  • Utenlandserfaring: Få innsikt i ulike europeiske helsevesen og bygg din internasjonale kompetanse.
  • Lær av ekspertene: Delta i forelesninger og diskusjoner med ledende internasjonale fagpersoner.
  • Oppdatert kunnskap: Hold deg oppdatert med de nyeste forskningsfunnene og retningslinjene. 

Søknadskriterier: 

  • LIS med minst 12 måneders erfaring
  • Ikke mottatt stipend til EAP eller CEPAS-kongressen tidligere
  • Geografisk spredning vil bli vektlagt i tildelingen 

Ved tildeling av stipend:

  • Stipendet gir refusjon for kursavgift, reise og opphold, innenfor nøkterne kostnadsrammer.
  • Utgiftene dekkes i første omgang av mottaker selv.
  • Etter kongressen må utlegg dokumenteres med originalkvitteringer og sendes til NBF for refusjon.
  • Utlegg må sendes inn senest 4 uker etter avsluttet kongress for å bli behandlet.

Send et motivasjonsbrev på maks én A4-side som beskriver hvorfor akkurat du bør få delta på kongressen. Mottakere av stipend forplikter seg til å gi en skriftlig rapport fra kongressen til styret i NBF og til medlemmene gjennom medlemsbladet Paidos.

For mer informasjon om kongressen, besøk gjerne: https://eap-congress.org/

Ny søknadsfrist: 28.02.2025

Motivasjonsbrev sendes til kontaktperson i EAP og internasjonalt ansvarlige i NBF:  

Farhan Saleem Ud Din, internasjonal@barnelegeforeningen.no